top of page
  • תמונת הסופר/תנועה מצרי

בוטניפלצת - הרפתקאה בחופש הגדול בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
כשמפלצות פוגשות צמחים בגן הבוטני


הגענו בחמישי בערב לאירוע הפתיחה של בוטניפלצת בגן הבוטני האונבירסיטאי שבירושלים.

החופש הגדול כבר בעיצומו ואחת האטרקציות המדהימות נמצאת ממש כאן בגן הבוטני, כאשר 25 מפלצות ענק בגובה של 3-16 מור מעוצבות בעיצוב עכשווי עם תאורה וסאונד ייחודים המוסיפים אפקטים מרהיבים במיוחד בשעות הערב.


אז איך הכל התחיל???


בליל ירח מלא אחד, כאשר ד"ר אורי פרגמן ספיר, המנהל המדעי של הגן הבוטני, עבד במשרדו בספרייה הבוטנית של הגן כשלפתע שמע רחש מוזר. אורי הלך בעקבות הרעש ופתאום ראה בפינה נידחת, שאף אחד לא מגיע אליה אף פעם, במדף גבוה ומאובק ספר עתיק מאד - ספר המפלצמחים הגדול. כשהתקרב, החל המדף לרעוד, הספר נפל וממנו קפצו המפלצמחים שהתפזרו בכל רחבי הגן.


יצאנו לסיור להכרת המפלצות הייחודיות , שם מצאנו את: זחליה הזחל, אוהב ההרפתקאות, סינדרלוטוס יפהפיית האגם, קרוקודשא המשונה, פיקאקטוס המדהימה, בלוטי הסנאי, פלורנס הפורחת, את שומר היער ושומר הצמרות, דרך אגבה, טרופי טרוף, שממישה המנסה להעלים את גופה ועוד.ההרפתקה במסלול המפלצות המשתרע על פני כ 1.2 קילומטר עם 17 תחנות מפוזרות בגן, פגשנו 25 מפלצות ענק בגובה של 3-16 מטרים, ליד כל מפלצת קראנו דף מספר המפלצמחים העתיק ובו סיפורה של הדמות בחרוזים, ההקשר הבוטני ומשימה שיוכלו הילדים לחקור וללמוד על המפלצת. המשימות כוללות בין היתר הכנת קומפוסט, צילומי סלפי עם המפלצות הצבעוניות, משחק מחבואים, הסוואה עוד.

בנוסף בלוח המשימות לחקור את היצורים המסתוריים שהשתלטו על הגן וללמוד על הטבע, על חוקי המדע ועל ערכי קיימות והכל דרך פעילויות, משימות והפעלות משפחתיות משעשעות שיקבלו מזחליה אותן יצטרכו לבצע לכל אורך המסלול.
השנה הוחלט לפתוח את הגן בשתי פעימות: פעימת בוקר 09:00-13:00 ופעימת ערב 17:00-21:30 בשעות הצהרים לא תתאפשר כניסה לגן. שעות הפעילות הוארכו והחל משעות החשיכה יוכלו המבקרים ליהנות מתאורה מרשימה וססגונית בגן של אמן התאורה גיל טייכמן. לכל אורך המסלול יותקנו עמדות צינון.


המפלצות פרי יצירתו של האמן והמעצב הישראלי אלכסנדר חייצקי שיוצרו ועוצבו במיוחד לפעילות הקיץ בגן. עבודותיו של חייצקי הופיעו לאחרונה בתערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל בתל אביב, על גג בית הספר שנקר ברמת גן, בבית אבי חי, בפסטיבל האור, ברחבי ירושלים ועוד.


הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ- 7000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

במקום יוצבו דוכני אוכל ושתיה.

שעות הפעילות: בכל ימות השבוע: 30.7-31.8 – בוקר 09:00-13:00 אחה"צ 17:00-21:30 (כניסה אחרונה 20:30)

שישי 09:00-13:00 מומלץ להצטייד בכרטיסים מראש.

עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה –מכירה מוקדמת 84 ₪ מומלץ לבדוק מבצעים בחברות האשראי

כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.

הפעילות מיועדת בעיקר לגילאי שנתיים עד 10, אך כולם מוזמנים ליהנות.לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר מומלץ להצטייד בכרטיסים מראש.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 באתר ובעמוד הפייסבוק


נעילה: 31.8.23Comments


bottom of page